Pagėgių Sandora

———————————————————————————————————-

Didžiausias margutis

                 Prabėgo graži pavasario šventė – Šv. Velykos. Tai Kristaus prisikėlimo šventė. „Pagėgių Sandoros“ VDC auklėtiniai šiemet buvo labai aktyvūs ir visi laukė Šv. Velykų. Kas piešė piešinėlius, kas karpė, lipdė ir kartu skaitėme Kristaus prisikėlimo stebuklo istoriją.
                      O kokios Velykos be margučių?! Apie tai ir norime parašyti.
                      Visi kartu nutarėme padaryti didelį didelį Velykinį margutį. Ir ne bet kokį – o iš rožyčių (popierinių). Jį matote foto nuotraukoje.
                      Mūsų margutį sudarė 92 popierinės rožytės iš spalvoto popieriaus. Vienai rožytei padaryti reikėjo 0,5 val. laiko.
                      Bet rezultatu džiaugėmės visi!
                      Dėkoju soc. darbuotojai Laimutei ir visiems vaikučiams, kurie savo rankelėmis karpė, klijavo ir lipdė mūsų unikalų margutį!
                      Ačiū! Gražių ir viltingų pavasario dienų ir aišku didelės sėkmės moksle visiems mūsų auklėtiniams.

                      Užimtumo spec. – ErnaVaišvilienė.
Pagėgiai – 2024.04.10.

———————————————————————————————————-

Vasario 16-oji.   Kokia tai šventė ?

Apie tai kalbėjomės su mūsų VDC auklėtiniais. Kad 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba, pirmininkaujama Jono Basanavičiaus, vienbalsiai priėmė ir paskelbė Lietuvos Nepriklausomybės aktą, kuris nustatė, kad valstybė bus demokratinė, jos sostinė – Vilnius. Ir, kad valstybės santvarką nustatys Steigiamasis Seimas.
Švęsdami Lietuvos atkūrimo dieną, „Pagėgių Sandoros“ VDC auklėtiniai taip pat ruošėsi. Visi stengėsi, kaip tą šventę gražiau pažymėti. Kas iš popieriaus darė mūsų trispalvę, kas ant Sandoros langų prilipdė gėlytes – geltoną, žalią ir raudoną.       Stengėmės į vaikų širdeles įdėti ką reiškia gyventi laisvoje ir Nepriklausomoje Lietuvoje.
O laikas eina… Viena šventė veja kitą šventę. Čia pat ir kovo 8-ji – Tarptautinė moters diena. Džiaugiamės, kad vaikai noriai dalyvauja popamokinėje veikloje. Paruošę pamokas, kas žaidžia šaškėmis, skaito knygas, kas lipdo, kas piešia, arba žiūri edukacines laideles per TV.
Linkime sau ir mūsų auklėtiniams gražių artėjančių pavasario dienų, ir didelės sėkmės kopiant į mokslo aukštumas.

                                                    Užimtumo specialistė – Erna Vaišvilienė
Pagėgiai – 2024.02.15.

———————————————————————————————————-

Švenčių laukimas

Laikas bėga labai greitai, štai ir vėl žiema atėjo, apklodama laukus ir pievas baltutėliu sniegu.
„Pagėgių Sandoros“ VDC auklėtiniai taip pat džiaugiasi atėjusia žiema, ką ir matome foto nuotraukose.
Šiemet mūsų VDC centrą papildė 8 nauji auklėtiniai. Visi atėję vaikai unikalūs, kiekvienas vis savaip stengiasi išrodyti savo gabumus tiek ruošiant pamokas, tiek kitoje užklasinėje veikloje. Pvz., Oresta gražiai piešia, Guoda ir Evelina atidžiai ruošia pamokas. O Aronas net blynus su obuoliais kepė ir visus vaišino.
Artėja gražiausia metų šventė – Šv. Kalėdos. Uždegėme kartu su vaikais pirmąją Advento žvakę. Užimtumo spec. ir tikybos mokytoja Erna Vaišvilienė paaiškino ką reiškia žodis Adventas – tai Atėjimas, Viešpaties laukimas. Laukimas užgimstant Kūdikėliui Jėzui.
Ir kokios Kalėdos be eglutės? Su džiaugsmu mūsų auklėtiniai jau ją papuošė, aišku laukia Kalėdinių dovanėlių. Jos jau paruoštos ir bus išdalintos prieš pat šventes.
Visiems vaikams ir mūsų VDC darbuotojams linkiu gražaus ir palaiminto laiko, didelės sėkmės darbe, su meile ir rūpestingumu, ugdant mūsų jaunąją kartą.

Socialinė darbuotoja – Laima Maraulytė
Pagėgiai, 2023-12-08

———————————————————————————————————-

Sveikas, rugsėji !

                 Bėga paskutinės karštos ir nepamirštamos vasaros dienos.  Greitai mokyklose skambutis vėl kvies vaikus į klases semtis mokslo žinių.
                 „Pagėgių Sandoros“ VDC auklėtiniai taip pat ruošiasi naujiems mokslo metams. Per vasarą mes paaugome, sustiprėjome, įdegėme saulėje ir aišku tapome vyresni.
                Liko nepamirštami prisiminimai praleisti krikščioniškose Vanagų ir Batakių vasaros stovyklose, kas ir yra užfiksuota foto nuotraukose. Vaikai ir jų tėveliai yra dėkingi „Pagėgių Sandoros “ VDC vadovui P. Vaišvilui už visas keliones (už palapines, miegmaišius ir visą kitą pagalbą) kuri buvo suteikta stovyklų metu. Vaikai taip pat dėkingi soc. darbuotojai Laimai ir užimtumo spec. Ernai už visą vasaros darbą sporto aikštelėje, išvykoje ant Rambyno kalno, ir darbą VDC patalpose. Taip pat už palepinimą ledais karštomis dienomis, kai lauke temperatūra siekė iki 30 º C.
                 Vaikams ir sau linkime didelės sėkmės naujuose mokslo metuose tiek mokykloje, tiek mūsų „Pagėgių Sandoros“ VDC popamokinėje veikloje.

Vaikų užimtumo spec. – E. Vaišvilienė.
2023-08-24

———————————————————————————————————-

Prasideda vasara

Baigiantis mokslo metams, „Pagėgių Sandoros“ VDC auklėtiniai (norime pažymėti, kad tai patys pažangiausi) išsiruošė kelionei į Palangą. Norime pamatyti jūrą, o gal ir gintarų paieškoti, toks buvo vaikų troškimas… Kartu su soc. darbuotoja Laima ir užimtumo specialiste Erna praėjusį šeštadienį (2023.06.03.) turėjome gražų laiką ir neužmirštamus prisiminimus Palangoje… O ji kaip tik tomis dienomis šventė 770 metų miesto jubiliejų. Taigi pagrindinė Basanavičiaus gatvė buvo perpildyta įvairiomis pramogomis.
Berniukus labai viliojo kartingai, kas ir matosi foto nuotraukose, o mažesniuosius – spalvotas riedantis traukinukas. Buvo gera matyti vaikų šypsenas ir džiaugsmą jų spindinčiose akyse. Nors oras buvo vėsokas ir gintarų vaikai neieškojo, bet Baltijos jūros didybę ir galybę vaikai stebėjo vaikščiodami Palangos tiltu.
Kartu pietavome, valgėme ledus ir gėrėme įvairių skonių šerbetą… tai buvo taip gera ir nepamirštama.
Sveika vasara! Mūsų dar laukia kitos išvykos ir krikščioniška Batakių vasaros stovykla.

Užimtumo spec. E. Vaišvilienė
2023.06.07.  

———————————————————————————————————-

Pavasario belaukiant

„Pagėgių Sandoros“ Vaikų Dienos Centro auklėtiniai pasitinka artėjantį pavasarį.
Kolektyvas pasipildė 4 naujais draugais. Tai Gvidas 5 kl., Toma 5 kl., Eva 3 kl. ir Lukas 2 kl. Vaikai greitai įsiliejo į kolektyvą. Prasidėjo popamokinė veikla, pamokų ruošimas, įvairūs darbeliai, klausimų – atsakymų valandėlės įvairiomis temomis, ruošimasis vasario 16–jai, ir kovo mėn. – net 2 šventės. Tarptautinė Moters diena ir kovo 11–oji. Mokomės visi mintinai Lietuvos himną (V. Kudirka). Pasitinkant Tarptautinę Moters dieną vaikai darė atvirutes savo mamoms ir mokytojoms. Buvome nustebinti jų sugebėjimu. Tai įamžinta foto nuotraukose. O artėjant Užgavėnėms vaikai gamino kaukes.
Mūsų auklėtiniai labai dėkingi virėjai Valentinai už pagamintus karštus pietus, ir antrą kartą duodamais užkandžiais prieš baigiantis užsiėmimams. Tuo rūpinasi soc. darbuotoja Laima M. ir vaikų užimtumo spec. Erna V. Prieš akis mūsų laukia dar graži krikščioniška šventė, tai Šv. Velykos. Stengiamės į vaikų širdeles įdėti pačius brangiausius gyvenimo momentus. Ir, kad tai būtų daroma su meile ir gerumu. Nes mes visi to norime. Tad palinkėkime vieni kitiems sėkmės visuose mūsų geruose noruose ir darbuose.

Vaikų užimtumo spec. Erna Vaišvilienė,
soc. darbuotoja Laima Maraulytė.
2023-03-01

———————————————————————————————————-

Sveikas, rugsėji!

Bėga paskutinės atostogų dienos, tokios karštos, kartais net nepakeliamos… Kai termometro stulpelis virš 30° padalos.
„Pagėgių Sandoros“ vaikų dienos centras džiaugiasi prabėgusia vasara, kuri tikrai buvo neeilinė.
Tai ir draugystė su Ukrainos pabėgėlių nuo karo vaikais: Dominika, Kirilu, Jelizaveta ir mažąja Alisa. Mūsų Sandoros VDC auklėtiniai galėjo pasimokyti iš savo draugų ukrainiečių pareigingumo, darbštumo, atliekant bet kokias užduotis.
Draugystė su šiais mielais vaikais baigėsi liepos 1 d., kai šie su savo artimaisiais išvyko namo, atgal į savo gimtąjį Dnipro miestą, vis dar niokojamą karo. Norime, kad jis kuo greičiau baigtųsi…
Toliau liepos antroje pusėje mūsų VDC auklėtiniai, jau trečius metus iš eilės dalyvavo krikščioniškoje Batakių vasaros stovykloje, kurios vadovas yra jaunas kun. Karolis Skausmenis. Tai ir seni draugai, ir naujos pažintys, ir krikščioniškas auklėjimas per žaidimus, įvairias užduotis, skiepijant vaikams dorovinį auklėjimą. Ačiū kun. Karoliui!
Karštomis dienomis mūsų VDC auklėtiniai ne tik valgė pietus, vaišinosi ledais, sultimis, bet ir žaidė šaškėmis. Vyko net turnyras, nugalėtoju tapo: Dojus Kasiliauskas. Laisvalaikiu žiūrėjo TV, žaidė slėpynes ir lauke badmintoną. Buvo smagus ir linksmas laikas, nes vaikai atsipalaidavę, linksmi ir pailsėję!
Už poros dienų rugsėjis… Vėl knygos, vėl naujas kelias į pažinimo pasaulį. Linkime vaikams naujų ir prasmingų patirčių, didelės sėkmės moksle.
Virėja Valentina vėl toliau gamins karštus pietus. O mes kartu su soc. darbuotoja Laimute ruošime pamokas ir dalyvausime kitoje popamokinėje veikloje.
Vaikų užimtumo specialistė
Erna Vaišvilienė
2022-08-29

———————————————————————————————————-

Mūsų darbeliai ir šventės

„Pagėgių Sandoros“ VDC vaikai su nekantrumu laukė Kalėdų švenčių. Po pamokų vaikai mielai piešė ir karpė Angelų atvaizdus ir klijavo juos ant Sandoros pastato langų.
Vaikų užimtumo specialistė Erna Vaišvilienė, atsakinga už religinį auklėjimą, supažindino visus su Kristaus gimimo istorija, nes prieš 2 metus pati lankėsi Izraelyje. Pabuvojo ir Palestinoje – Betliejuje, kur ir gimė Kristus. Čia viskas didinga – kupolinės bažnyčios su nuostabia architektūra ir minios žmonių iš viso pasaulio. Reikia pamatyti minias atsiklaupusių žmonių, kas meldėsi, kas giedojo, kas verkė, kas rankomis lietė ir lenkėsi iki žemės Betliejaus Šventyklos panteone… (pasakojo E. Vaišvilienė).
Toliau mūsų auklėtiniai džiaugėsi ir dėkojo už Kalėdines dovanėles. Prasidėjo atostogos, o grįžę iš jų ruošėmės kitai šventei – Sausio 13 d. – Laisvės gynėjų dienai. Tada angelus ant „Sandoros“ langų pakeitė neužmirštuolių žiedai (iškarpyti iš popieriaus) ir vaikų piešiniai, ką matome foto nuotraukose.
Skaniai pavalgę karštus pietus popamokinėje veikloje vaikai ruošia pamokas, kiti žaidžia šaškėmis, kas piešia, kas lipdo, ir mergaitės (kurių turime tik 6 iš 20) mokosi kepti blynus ir ne tik…
Stengiamės atsižvelgti į vaikų norus ir jiems padėti įvairiuose situacijose.
Prieš keletą dienų buvo dalinama humanitarinė pagalba (rūbai, batai, kuprinės ir t.t.) Prieš akis Vasario 16-ji, kovo 8-ji.
Laikas bėga labai greitai. Jau gerokai įpusėjo mokslo metai. Džiaugiamės, kad šiuo sunkiu pandeminiu laikotarpiu vaikai gali mokytis kontaktiniu būdu. Nes karantinas veikė ir vaikų psichiką ir bendravimą.
Sau ir savo auklėtiniams linkime kuo didžiausios sėkmės!
Socialinė darbuotoja
Laima Maraulytė
2022-02-02

———————————————————————————————————-

„Pagėgių Sandoros“ VDC prisiminimai iš prabėgusios vasaros

Dabar rudeniškai šiltas rugsėjis, vis dar menantis prabėgusią karštą vasarą. Vaikai grįžo į mokyklas pailsėję ir pasiilgę gyvo bendravimo. Juk visus išvargino karantinas ir darbas nuotoliniu būdu.
„Pagėgių Sandoros“ VDC dirbo ir vasaros atostogų metu. Jau nereikėjo dalinti maisto paketų. Todėl virėja Valentina Tomilenko kiekvieną darbo dieną ruošė karštą maistą net pagal vaikų užsakymus. Ačiū Jai! Karštomis dienomis vaikai buvo lepinami ir gardžiomis ledų porcijomis.
Vaikai ne tik valgė, bet ir žaidė šaškėmis, ar šachmatais. Geriausi šaškių žaidėjai Dojus Kasilauskas ir Lėja Feiferytė. Juozas Petkevičius linkęs prie meno, jam geriausiai sekėsi lipdyti, kurti įvairias figūrėles. Vaikams turėjo laisvę kūrybai, juk atostogos!
O liepos mėnesį prasidėjo stovyklų metas. Batakių krikščioniškoje vaikų ir jaunimo poilsio stovykloje dalyvavo ir mūsų auklėtiniai. Juos matome ir šiose foto nuotraukose.
Ačiū kun. Karoliui Skausmeniui ir stovyklos vadovams už įdėtą Sielovadinį darbą ir mūsų VDC auklėtinių širdelėse!
Prasidėjo nauji mokslo metai! Ką jie atneš? Sau ir vaikams linkime sėkmingo darbo ir Dievo palaimos, kad pagaliau baigtųsi Covid-19 pandemija. Viso pasaulio mokslininkų pastangomis turime vakcinas šiai ligai, ir mūsų valdžios žmonės deda milžiniškas pastangas, kad kuo daugiau žmonių galėtų jomis pasinaudoti.

Vaikų užimtumo specialistė Erna Vaišvilienė

———————————————————————————————————-

Pavasaris Pagėgių Sandoroje

Įsibėgėjus pavasariui, vis dažniau ima šypsotis saulutė. Nors ir nelabai šiltas balandis, bet darbuotis mums netrukdo. Balandžio 26 d. vėl dalinome maisto paketus.
Kadangi negalime bendrauti gyvai, tai tenka dalinti vaikams maistą ir bendrauti nuotoliniu būdu. Laukiam ir mes, ir vaikai, kada susitiksime prie vieno stalo pabendrauti. Šiuo metu belieka susisiekti internetu, telefonu. Vaikai mielai bendrauja nuotoliniu būdu. Darė darbelius, piešė. Mus labai džiugina savo darbeliais Ema Aleksandravičiutė 3A klasės mokinė. Ji yra Pagėgių meno ir sporto mokyklos auklėtinė ir savo darbeliais puošia mūsų vaikų dienos centrą.
Laikas eina, vaikai auga. Šį sykį, paskutinį kartą pasiimti maisto paketo atėjo Dominykas Jankantas. Jam suėjo 18 metų. Stropus ir norintis bendrauti vaikas. Linkime Dominykui tolimesnės sėkmės.
Čia visiems gera. Laukiame, kada baigsis apribojimai, kai galėsime gyvai ir ramiai bendrauti.

Pagėgių Sandoros VDC socialinė darbuotoja
Laima Maraulytė
2021.04.26.

———————————————————————————————————-

,,Pagėgių Sandoros“ vaikų dienos centro
darbas II karantino metu

Šiuo nelengvu laikotarpiu, kuris prasidėjo lapkričio mėnesį, vaikų ugdymas vyko mišriu būdu. Dirbant kontaktiniu būdu, vaikai buvo maitinami ,,Sandoros“ valgykloje, prisilaikant visų ,,Covid-19“ metu iškeltų reikalavimų. Taip pat vyko ir visa popamokinė veikla. Nuotoliniu būdu kartu su vaikais dirbo soc. darbuotoja Laima Maraulytė ir vaikų užimtumo specialistė Erna Vaišvilienė. Vaikai piešė, karpė adventinius ir kalėdinius atributus ir jais papuošė Sandoros pastato langus. Taip pat lipdė iš molio (vazeles, lėkšteles, rėmelius). Du kartus buvo dalijami dideli maisto paketai, susidedantys net iš 15-kos jvairių rūšių maisto produktų. Taip pat nepamiršome ir Kalėdinių dovanėlių. Karantinas dar pratęstas iki 2021 m. sausio 31 d. Ir toliau planuojame su vaikais dirbti mišriu būdu: kontaktinis (laikantis nustatytų reikalavimų) ir nuotolinis.
Vaikų užimtumo spec. E. Vaišvilienė.
Soc. darbuotoja L. Maraulytė.


VDC tęsia darbą…

Vaikų dienos centras „Pagėgių Sandora“ baigiantis vasarai, rugpjūčio 14 d. toliau dalijo maistą savo globotiniams. Šį kartą buvo du dideli maisto paketai.
Kai kurie vaikai atėjo su tėveliais. Visi labai dėkojo ir džiaugėsi. Viltautas Ž. atsidėkojo gražiu bordiniu kardeliu.
Greitai rugsėjis. Nežinome kokių išbandymų atneš nauji mokslo metai (ryšium su Covid – 19 infekcija). Bet tikimės, kad su Dievo pagalba galėsime toliau tęsti savo darbą.
VDC vadovas – P.Vaišvilas

20200813_140222 20200814_135501 20200814_143311 20200814_143339 20200814_150119 20200814_150350 20200814_150559 20200814_150944 20200814_151006 20200814_151025 20200814_151411 20200814_151711 20200814_152626

———————————————————————————————————-

Fotoreportažai

„Pagėgių Sandoros“ vaikų dienos centras“ toliau dalija maisto paketus. Vaikai labai patenkinti. Šį kartą grįžta į namus su 2 paketais įvairių maisto produktų. Maistą dalijo vaikų užimtumo specialistė Erna Vaišvilienė ir virėja Valentina Tomilenko.

20200629_115907 20200629_132101 20200629_132117 20200629_141212 20200629_142338 20200629_145623 20200629_150127 20200629_150255 20200629_150414 20200629_151506 20200629_153309

Pagėgių Sandoros VDC vaikai gražiai ir turiningai leido laiką Krikščioniškoje vaikų ir jaunimo stovykloje Batakiuose. Jaunesni vaikai stovyklavo liepos 14-17 dienomis ir vyresni – liepos 20-24 dienomis. Batakių stovyklos vadovas – kunigas Karolis Skausmenis.

20200717_111221 20200717_112841 20200717_120146 20200717_120233 20200717_121151 20200717_121214 20200717_123353 20200720_095914 20200720_104158

———————————————————————————————————-

Darbas nuotoliniu būdu…

Vaikų dienos centras „Pagėgių Sandora“ karantino metu toliau dirba nuotoliniu būdu.

Buvo surengtas gražiausio piešinio konkursas. Nugalėtoja tapo X kl. mokinė Viktorija Latvaitytė. Jos darbelis atliktas su akvarele „Senasis ketvirtis“. Ačiū Viktorijai!

Vėl buvo dalinami maisto paketai, visus vaizdus talpiname internete… Su vaikais planuojame apie užimtumą ir išvykas vasaros metu. Įsiklausome į kiekvieną nuomonę. Daugiau veiklų organizuosime lauke. Visi nori, kad Karantinas dėl Covid-19 kuo greičiau baigtųsi.

Vaikų užimtumo specialistė Erna Vaišvilienė

 20200506_160910 20200506_161201 20200508_123408 20200508_140656 20200508_140701 20200508_145733 20200508_145840 20200508_145911 20200508_150402 20200508_152110 20200508_152159 20200508_152243 20200508_152308 20200508_155742 20200508_155939 Viktorija Latvaitytė X kl. - piešinys „Senasis Ketvirtis“. Darbas su akvarele.

Senasis Ketvirtis“. Akvarelė. Viktorija Latvaitytė, X kl.

———————————————————————————————————-

„Pagėgių Sandora“ vaikų dienos centro dovanėlės:

20200408_132043 20200408_132130 20200408_133253 20200408_161420 20200409_145745 20200409_151737 20200409_151852 20200409_152230 20200409_153215 20200409_153812

„Pagėgių Sandoros“ vaikų dienos centro veikla koronaviruso metu.

  1. Ruošiami Velykiniai maisto paketai.
  2. Socialinė darbuotoja Laima Maraulytė ir vaikų užimtumo specialistė Erna Vaišvilienė džiaugiasi vaikų atliktais darbeliais karantino metu.
  3. Maisto paketai dalijami prisilaikant visų saugos reikalavimų.

———————————————————————————————————-

„Pagėgių Sandora“ vaikų dienos centras“

Pagėgių evangelikų liuteronų parapijos labdaros organizacija „Pagėgių Sandora“ veikia nuo 1995 m. teikdama socialines paslaugas, humanitarinę, dvasinę ir maitinimo paslaugas vaikams iš asocialių, nepasiturinčių ir daugiavaikių šeimų.

Nuo 2020 m. sausio mėn. 1 d. per projektą gavus finansavimą iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, pradėjo veikti „Pagėgių Sandoros“ vaikų dienos centras“.

Šiuo metu dienos užimtumo centro veikloje dalyvauja 25 vaikai (nuo 7 – 16 m. amžiaus). Socialinės priežiūros ir ugdymo paslaugas vaikams teikia: Petras Vaišvilas (projekto vadovas), (socialinė darbuotoja) – Laima Maraulytė, (vaikų užimtumo specialistė ir tikybos mokytoja) – Erna Vaišvilienė ir savanorės  – Vida Martišauskienė  bei Evelina Norkienė.

Vaikai „Pagėgių Sandoros“ VDC pavalgo, ruošia pamokas, jiems ugdomi socialiniai ir darbiniai įgūdžiai. Taip pat ugdomos krikščioniškos vertybės ir teikiama humanitarinė pagalba (rūbai, avalynė, mokyklinės priemonės).

Dienos socialinės priežiūros ir ugdymo paslaugos teikiamos pirmadieniais – penktadieniais  (12 – 17 val.).

„Pagėgių Sandora“ pagal galimybes suteikia pagalbą kiekvienam besikreipiančiam. Džiaugiamės, kad prie mūsų projekto vykdomos veiklos prisideda ne tik Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, VŠĮ „Liuteronų diakonija“, bet ir Pagėgių savivaldybė.

Ačiū visiems !

Pagėgių Sandora VDCPagėgių Sandora VDCPagėgių Sandora VDC 6Pagėgių Sandora VDC 5Pagėgių Sandora VDC 4Pagėgių Sandora VDC 3Pagėgių Sandora VDC 2Pagėgių Sandora VDC IPagėgių Sandora VDC IIPagėgių Sandora VDC IIIPagėgių Sandora VDC 1

———————————————————————————————————-

Pagėgių Sandora

Pagėgių evangelikų liuteronų parapijos labdaros organizacija „Pagėgių Sandora“ įregistruota  1995 m. birželio 28 d. Nuo pat savo įsikūrimo dienos ji vysto socialinę diakoninę veiklą Pagėgių ir aplinkinėse liuteronų parapijose, moraliai ir materialiai remia sunkumų ištiktus žmones, globoja parapijos šeštadieninę mokyklą ir kitas jaunimo krikščioniškas organizacijas. Šalia šios veiklos Sandoros platina krikščioniško auklėjimo ir teologinio švietimo literatūrą, padeda išlaikyti Pagėgių parapiją, puoselėja, stiprina ir plėtoja krikščioniškas tradicijas.

2003 m. birželio mėnesį suėjo keturi metai, kai Pagėgių Sandora maitina vaikus iš asocialių, nepasiturinčių, alkoholikų, daugiavaikių šeimų, o taip pat ir našlaičius vaikus. Šiuo metu Sandora maitina 20 vaikų. Tai būtų neimanoma be pagalbos iš užsienio, todėl Sandora dėkinga „Freundeskreises Memelland / Litaunen Raisdorf e. V. Organizacijai, kuri finansuoja šio projekto įgyvendinimą.

Sandora koordinuoja šalia jos esančių liuteroniškų parapijų diakoninę veiklą. Ji bendradarbiauja su Rukų, Žukų, Vilkyškių, Piktupėnų, Lauksargių, Natkiškių evangelikų liuteronų parapijomis, su kuriomis kartu ji goloboja 61 žmogų. Sandoros darbuotojai nuveža vaistus, slaugos priemones, rūbus, maistą, net pinigines pašalpas kuro pirkimui. Medicinos sesuo Erna Vaišvilienė suteikia žmonėms reikiamą medicininę pagalbą.

Pagėgių Sandora turi erdvias, 1996 metais šalia bažnyčios pastatytas diakonijos patalpas. Darbo dienomis čia nuo 15 iki 17 valandos veikia medicinos kabinetas, leidžiami vaistai, matuojamas kraujo spaudimas, atliekamas gydomasis masažas. Sandora šią pagalbą teikia visiems, kam ji reikalinga, nežiūrint į tai, kokią krikščionišką konfesiją jie išpažįsta. Kita vertus, Sandoros tikslas yra ne tik teikti žmonėms materialią ar medicininę pagalbą, bet ir dvasinę. Todėl diakonijos pastate kiekvieną ketvirtadienį 19 val. čia vyksta Biblijos studijos, kurias noriai lanko parapijos nariai ir kiti Pagėgių gyventojai.